МВС
SAVE YOUR TIME
Get instant info from the ministry
Get
Pay
Submit
Sign up
Find
Find information
Reform 2020 — Achievements
Створено Єдину систему авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС
More about reform
Reform 2020 — Achievements
Якісний державний сервіс: відкрили 85 сервісних центрів
More about reform
Reform 2020 — Achievements
Впровадили біометричний контроль на кордон
More about reform
Reform 2020 — Achievements
Оформили більше 10 мільйонів біометричних паспортів
More about reform
Reform 2020 — Achievements
Побудували систему інженерно-технічних споруд на кордоні
More about reform
NEWS:
NEWS:
NEWS:
Infographics:
28.02.2020 15:02:43
test
22.03.2018 17:03:49
Особистий план безпеки
31.01.2018 14:01:49
Результати роботи Національної поліції України у 2017 році
21.12.2017 11:12:25
Річний звіт Проектного офісу при Міністерстві внутрішніх справ України
We are sure that the activities of the ministry motivate everyone to change:
01 Some Text

Some Text

More about reform
01. Some Text
ACTIVITY
QUESTIONS
Frequently Asked Questions
Some

Some test

Як отримати посвідчення учасника бойових дій?

Порядок дій для отримання нацгвардійцем посвідчення учасника бойових дій такий:

 

1) Після завершення виконання завдань АТО військовослужбовці мають право звернутися з рапортом на ім’я начальника (командира) територіального управління, з’єднання, військової частини, підрозділу (загону), навчальної військової частини (центру), бази, установи, закладу Національної гвардії України щодо надання їм статусу учасника бойових дій.

Разом з рапортом необхідно надати згоду на збір та обробку персональних даних, копію паспорту (стор. 1, 2, 11), копію ідентифікаційного коду, фотокартки 3х4 (на матовому фотопапері) – 2 шт.

Як отримати посвідчення водія вперше?

Головний сервісний центр МВС продовжує відповідати громадянам та детально роз’яснювати інформацію на часті питання. Саме обізнаність, переконані тут, дозволяє за будь-яких обставин захистити свої права.

Отримання посвідчення водія вперше — одна із найбільш затребуваних послуг сервісних центрів МВС. Лише за 2016 рік вперше посвідчення водія отримали 360 256 громадян.

Як відновити втрачене чи викрадене посвідчення водія?

Замість втраченого або викраденого посвідчення водія сервісний центр МВС після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка заявила про його втрату або викрадення, оформлює та видає нове посвідчення водія. Про втрату посвідчення водія особа повідомляє сервісному центру МВС, а в разі його викрадення — територіальному органу Національної поліції.

У разі втрати посвідчення водія за кордоном, видача посвідчення водія здійснюється на загальних підставах.

Які документи необхідні для заміни посвідчення водія?

Обмін посвідчення водія проводиться без складення іспитів. Під час отримання нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну. Обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи за умови подання

Перша реєстрація та питання сертифікаціїї ТЗ

Роз’яснення щодо першої реєстрації транспортних засобів

До Головного сервісного центру МВС надійшов лист Мінекономрозвитку від 21.03.2016 № 3431-05/9501-03 щодо сертифікації дорожніх транспортних засобів.

Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» внесені зміни до Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію», у тому числі в частині виключення з 1 січня 2016 року положень стосовно обов’язкової сертифікації в державній системі сертифікації транспортних засобів, а також вузлів агрегатів та частин до них.

Реєстрація транспортних засобів за внутрішньо переміщеними особами

Реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів   здійснюється:

  • за місцем  звернення  власника  або  його уповноваженої  особи;
  • незалежно  від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи;
  • для  внутрішньо переміщених осіб в реєстраційних документах  зазначається  місце проживання (місце реєстрації) на підставі  відповідних  документів .
Як відновити втрачене чи викрадене Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу?

Якщо свідоцтво про реєстрацію утрачене, то обов’язково для отримання нового проводиться перереєстрація транспортного засобу.

Державна перереєстрація транспортних засобів проводиться  на  підставі:

  • заяви власника, поданої  особисто або уповноваженим  представником;
  • паспорт з відміткою про реєстрацію;
  • довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • довідка з поліції (якщо свідоцтво було викрадено)
Реєстрація фізичною особою транспортного засобу за договором фінансового лізингу

Транспортні засоби, які знаходяться у володінні юридичної особи лізингодавця з метою подальшої передачі їх лізингоодержувачу на підставі договору фінансового лізингу, реєструються за лізингодавцем.

За договором фінансового лізингу транспортні засоби знімаються з обліку і реєструються за лізингоодержувачем на підставі вище зазначеного договору та акта приймання-передачі транспортних засобів. У свідоцтві про реєстрацію (технічному паспорті) або на копії реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію на пластиковій основі, робиться запис: «Транспортний засіб знято з обліку за договором фінансового лізингу».

Порядок реєстрації транспортних засобів, що придбані на аукціоні, за рішенням суду

Державна реєстрація  конфіскованих  транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду,  проводиться на підставі:

  • рішення суду із зазначенням марки, моделі, ідентифікаційних номерів складових частин таких засобів,
  • реєстраційних документів, зокрема свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу  або технічного паспорта (у разі їх наявності).
  • договору купівлі-продажу або іншого документу, що встановлює право власності
  • рішення Кабінету Міністрів України чи комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам  державної  виконавчої  служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985, про передачу  цих  транспортних засобів у разі конфіскації у власність держави.
Які документи необхідні для перереєстрації транспортного засобу після встановлення ГБО?

Державна перереєстрація переобладнаних транспортних засобів проводиться на підставі документів про відповідність їх вимогам безпеки дорожнього руху. Такими документами для транспортних засобів, переобладнаних суб’єктами господарювання, які
проводять господарську діяльність з переобладнання  п’яти і більше транспортних засобів протягом року, є свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, оформлене державним підприємством «ДержавтотрансНДІпроект» або Головним сервісним центром МВС на відповідний вид переобладнання, що подається разом із сертифікатом відповідності (наявність необов’язкова  для транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газових паливах, крім автобусів), виданим органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації  транспортних засобів, та актом приймання-передачі транспортного засобу за установленою формою.

Реєстрування транспортного засобу зібраного власноруч

Відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388, до державної реєстрації допускаються легкові автомобілі, які складені самостійно з частин транспортних засобів, самостійно сконструйовані мотоцикли, легкові, а також вантажні автомобілі, повна маса яких не перевищує 3500 кілограмів, причепи та  напівпричепи до них, інші прирівняні до них транспортні засоби і мопеди, виготовлені відповідно до обов’язкових вимог норм і стандартів України, на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання складових частин із зазначенням їх ідентифікаційних номерів, а також висновків Головного сервісного центру МВС та інших, визначених Кабінетом Міністрів України підприємств, установ та організацій.

Обов’язковий технічний контроль: що це та для кого?

Які транспортні засоби підлягають обов’язковому технічному контролю ?

Транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов’язковому технічному контролю.

Питання стосовно номерних знаків транспортного засобу

Чи можливо залишити номерний знак за власником при зміні транспортного засобу?

Так можливо. Автовласник має написати відповідну заяву на ім’я начальника сервісного центру МВС щодо перезакріплення номерного знаку або на відповідне зберігання номерного знаку транспортного засобу, знятого з обліку для подальшого закріплення за іншим транспортним засобом цього ж власника (послуга платна).

Як отримати індивідуальний номерний знак? 

Для того, щоб замовити індивідуальні номерні знаки, необхідно звернутись до територіального сервісного центру МВС або до Головного сервісного центру МВС.

Які документи необхідні для виїзду за кордон на транспортному засобі?

Які основні вимоги та порядок здійснення переобладнання транспортних засобів?

Переобладнання транспортних засобів повинно здійснюватися у відповідності до вимог Закону України «Про дорожній рух». Так, вказаним законом визначено, що переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.

Як зняти транспортний засіб з арешту, куди звертатися, які документи потрібні, термін зняття?

Зняти транспортний засіб з арешту можливо при наявності постанови з відповідного органу про зняття з арешту транспортного засобу. Для цього необхідно звернутися із заявою до регіонального сервісного центру МВС. Термін розгляду заяви та  зняття транспортного засобу з арешту – від 10 до 30 діб. Також для зняття арешту громадянин має змогу із постановою районного відділу державної виконавчої служби звернутись до сервісного центру МВС, який керує відповідний район міста. Це дозволить пришвидшити процедуру та зняти арешт на місці.

Довідка про відсутність судимості

З 1 лютого 2017 року надання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України (далі — Довідка), здійснюється територіальними сервісними центрами МВС (далі — ТСЦ) та Департаментом інформатизації МВС (інформація про отримання Довідки в ДІ).

З 22 вересня 2017 року Довідка про відсутність судимості також надається онлайн.

Як представляються патрульні поліцейські?

Звертаючись до вас, або у разі вашого звернення, поліцейський зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на вашу вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з інформацією в ньому, не випускаючи його з рук.

Electronic Advisor
Did not find the answer to your question? Contact our contact center
helpcenter@mvs.gov.ua
GUIDELINES
Guide
Avakov
Arsen
Borisovich
Minister of Interior Affairs of Ukraine
Гончаров
Сергій
Михайлович
Bodies of the Ministry of Internal Affairs
To top